Return to Home Page

Inaugural Southwest Florida 3v3 Super Challenge Entries.

Watch for Results to be posted here soon

 

Notes about Schedules;

<>Click here to see schedules

 

Entries

 

U6 Boys

     
Team Name Club Coach City
       
Bruno Concrete   Byers Fort Myers
Astros   Johnson Lehigh
Blue Jets Cape Coral Dean Cape Coral
San Carlos SPSSC TBD  
       
       
  U8/9 Boys      
U8 and U9 Boys will play together in Pool play and will then move into separate Championships
       
       
Team Name Club Coach City
SanCarlos Silver Strikers SPSSC Moore Fort Myers
Key Biscayne Key Biscayne Daub Key Biscayne
Extreme Fire (U9) SPSSC Barrow Estero
Dragons (U9) SPSSC Kowalski Fort. Myers
Eagles SPSSC Prado Bonita Springs
N Fort Myers Knights NFM Kersey North Ft Myers
       
  U10 Boys      
Team Name Club Coach City
San Carlos Panthers SPSSC Withstandley Fort Myers
Estero Storm Bonita Barnhouse Fort Myers
Ft Myers Beach Stingrays GFM Carlson Fort Myers
San Carlos Thunder SPSSC Fitzgerald Fort Myers
       
  U11 Boys Comp      
Team Name Club Coach City
Florida Premier Orange   Hulseman Fort Myers
Florida Premier White   Nicotra Fort Myers
Breakers   Cimaglia Englewood
Estero Storm   Lameo Bonita Springs
OPEN      
OPEN      
       
  U12 Boys Rec      
Team Name Club Coach City
San Carlos Park Wolverines SPSSC K. Mondzelewski Fort Myers
San Carlos Park Eagles SPSSC Sloat Estero
Storm SPSSC Laine Fort Myers
Bonita Springs Barracudas 1 Bonita Springs Kutchmark Bonita Springs
Bonita Springs Barracudas 2 Bonita Springs   Bonita Springs
San Carlos Park Scorpions (U11) SPSSC Sloat Estero
Knights   Wittwer North Fort Myers
Fort Myers Beach Boys   Hudgins Fort Myers
OPEN      
OPEN      
       
  U14 Boys      
Team Name Club Coach City
Fury   Wise Fort Myers
Strikers   Cook Fort Myers
Vipers   Garcia Bonita Springs
OPEN      
OPEN      
  High School Boys      
Team Name Club Coach City
Sentinels   Barnhouse Fort Myers
Latinos   Romero Bonita Springs
Premier   Vega Fort Myers
Dancing Queens Cape Coral Arthur Cape Coral
OPEN      
OPEN      
       

ADULT DIVISIONS

     
1 Strikers   Berens Ft Myers
2 ECS Oldies   Wilson Ft Myers
3 Megsters United   Clark Lehigh
4 Fusion United   Ucles Ft Myers
5 The Tools   Sunter Ft Myers
6 Knights   Hawkins Ft Myers
7 Has Beens   Zampogna Naples
8 Cape   Tamayo Cape Coral
9 DeSoto   Rendon Arcadia
10 Fab4   Howell Fort Myers
11 Bonita United   van Page Bonita Springs
12 Blackstars   Reid Fort Myers
       
       
GIRLS DIVISIONS    
       
  U10 Girls      
Team Name Club Coach City
San Carlos Park Divas  SPSSC L. Mondzelewski Fort Myers
Firecrackers Naples Persinger Fort Myers
Lee County Strykers Lee County  Krohn Fort Myers
Fort Myers X-tremz   Tebo Ft Myers
OPEN      
OPEN      
       
  U11 Girls      
Team Name Club Coach City
Naples Sharks White   Ma Naples
Naples Sharks Red   Ma Naples
venrico girls   bolyard nokomis
OPEN      
       
  U14/15 Girls      
Team Name Club Coach City
Clearwater Chargers Red   Tucker Seminole
Clearwater Chargers Yellow   Tucker Seminole
Knights   Hawkins Ft Myers
San Carlos Park Tigers   Cherry Ft Myers
Miami Strike Force Bombers   Moreno Miami
OPEN      
OPEN